Nasz zespół składa się z doświadczonych korektorów (native speakers), dla których najważniejszym celem jest profesjonalne przygotowanie korekty językowej powierzonego nam tekstu.  

Przygotowujemy setki korekt tekstów specjalistycznych z różnych dziedzin nauki rocznie.

Nasze biuro wykonuje korekty językowe od 2004 roku, co czyni nas jednym z najdłużej działających biur językowych na rynku polskim.

English Prep - Biuro Językowe współpracuje z członkami stowarzyszenia Society for Editors and Proofreaders
 

 

Kim są korektorzy English Prep?

Nasi korektorzy są native speakerami (USA/UK), z dyplomami BSc, MA, MSc lub PhD w różnych dziedzinach nauki, którzy mają wieloletnie doświadczenie w pracy nad tekstami.

 

Marta Walkowiak

Managing Editor, MA in English Linguistics

Od czternastu lat Marta koordynuje i nadzoruje pracę korektorów w English Prep. Dorastała w USA - w latach 80-tych w Chicago i w 90-tych w Seattle - posiada obywatelstwo amerykańskie. Wygrywała konkursy z ortografii (Spelling Bees) oraz konkursy na napisanie książki. Uczyła się genetyki, badała ludzkie DNA i robiła gel runs, jednak studia ukończyła w kolebce anglistyki na UAM w Poznaniu - pracę magisterską pisała u Prof. Jacka Fisiaka o powiązaniach sieci społecznych i teorii małego świata w kontekście zachodzących zmian językowych w języku angielskim. Wyniki jej badań były cytowane tutaj  tutaj. Jest współautorką książki o kulturze i historii polskiej napisanej na rynek anglojęzyczny. Umiejętność przekładu oraz proofreadingu doskonaliła pod okiem najlepszych europejskich tłumaczy w University College Northampton w Wielkiej Brytanii. Uczyła pisania kreatywnego w ELS Language Centers w Seattle oraz pisania akademickiego w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu. Nie przejdzie obojętnie obok żadnego błędu językowego w języku angielskim. Posiada wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu korekt redakcyjnych, m.in. artykułów naukowych, prac magisterskich i doktorskich. Specjalizuje się w dziedzinie nauk humanistycznych (m.in. językoznawstwo, kulturoznawstwo, literaturoznawstwo).